Vitajte na našom eshope! Sme jediným oficiálnym franchise partnerom Helly Hansen na Slovensku. Pri objednávkach nad 69 € doprava zadarmo! Osobné prevzatie na predajni v Bory Mall Bratislava.

O nás

Z Nórska, našej domoviny, Helly Hansen vytvára profesionálne oblečenie a potreby pre ľudí, ktorým pomáha zostať a cítiť sa nažive už viac ako 140 rokov.

Všetko to začalo v roku 1877, kedy kapitán Helly Juell Hansen objavil lepší spôsob, akým sa chrániť pred nástrahami nórskej prírody. Spolu so svojou manželkou Margrethe začali vyrábať nepremokavé bundy, nohavice a vesty vyrobené z hrubej bavlny namočenej do ľanového oleja – a vtedy sa zrodila legenda! Už v roku 1878 bola táto produktová rada ocenená na World Expo v Paríži.

Oblečenie značky Helly Hansen nosia a dôverujú mu profesionáli na mori, na horách ako aj na staveniskách. Sme jednotkou medzi viac ako 55.000 lyžiarskymi profesionálmi, značku HH nájdete vo viac ako 200 lyžiarskych rezortoch po celom svete. Jachtárske oblečenie nosia profesionáli naprieč všetkými oceánmi a sme tiež hrdým partnerom svetových regát a jachtárskych tímov. V Škandinávii je značka Helly Hansen obľúbenou medzi pracovníkmi na staveniskách, kde je na prvom mieste ochrana a bezpečnosť pri maximálnom komforte.

Pokračujeme v odkaze kapitána Hansena vývojom inovácií, ktoré na trh uvádzame ako prví aj vďaka tomu, že pracujeme v jednom z najviac nehostinných prostredí na svete. Ako prví sme v 60. rokoch minulého storočia priniesli flísové látky, v 70. rokoch sme vyrobili prvú funkčnú bielizeň pomocou LIFA® Stay Dry technológie a v súčasnosti pracujeme s odborne oceňovanou a patentovanou technológiou regulácie telesnej teploty H2Flow®. Najnovšou technológiou je LIFALOFT®, ktorá bola uvedená na trh v roku 2018 a prináša celkom nový prístup k zatepleniu oblečenia. Táto technológia získala v roku 2019 zlatú medailu na najväčšej medzinárodnej športovej výstave ISPO.

V roku 2019 sa značka Helly Hansen rozhodla otvoriť aj prvú vlajkovú predajňu na Slovensku. Aktuálne nás nájdete v Bory Mall Bratislava na 1. poschodí.